Достапни линкови

Брисел: Ризикот за терористички напади во Европа сериозен


Ризикот од терористички напади во Европа е сериозен и не се ограничува само на земјите кои ја поддржуваат војната во Ирак како што се Британија, Данска и Италија. Ова синоќа го изјави координаторот на Европската Унија за борба против тероризмот Ги Де Вриј. ,,Мораме да живееме со фактот дека станува збор за многу сериозна закана со која, како што се чини, ќе бидеме соочени значаен период,, рече Де Вриј.
XS
SM
MD
LG