Достапни линкови

Сингапур: Безболот и софтболот од 2012 нема да бидат олимписки спортови


Бејзболот и софтболот ќе бидат отфрлени како спортови на Олимпијските игри во Лондон 2012. На денешниот состанок во Сингапур Олимпискиот комитет треба на нивно место да вклучи два од пет те спортови кои чекаат на листата, а тоа се голф, рагби, сквош, карате и ролер-спортот.
XS
SM
MD
LG