Достапни линкови

Багдад: Ирак ги повика арапските земји да испратат амбасадори


Ирак ги повика арапските и муслиманските земји да ја докажат нивната посветеност во борбата против тероризмот со тоа што ќе испратат амбасадори во Багдад. Повикот доаѓа откако Египет потврди дека нивниот преставник кој требаше да стане амбасадор е убиен во Ирак за што одговорноста ја презеде Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG