Достапни линкови

Гилнгелс: Завршува самитот на Г-8


Во Гилнгелс – Шкотска денеска завршува самитот на 8 те најразвиени земји во светот со изјава за осуда на тероризмот по вчераните бомбашки наопади во Лондон. Лидерите на Г – 8, се очекува да издадат декларација за справување на проблемот со глобалното затоплување, и да обезбедат поголема помош во напорите за искоренување на сиромаштијата во Африка.
XS
SM
MD
LG