Достапни линкови

Техеран: Иран и Ирак ќе потпишат договор за воена соработка


Иран и Ирак ќе потпишат договор за воена соработка, во која е вклучено и дека иранците ќе ги тренираат ирачките сили за безбедност. Тоа е нова страница во нашите односи ијјавија двајцата министри за одбрана во Техеран. Ирак и Иран 8 години војуваа во 80 –тите годни на минатиот век
XS
SM
MD
LG