Достапни линкови

Пале: Затворен синот на Радован Караџиќ


Западните новински агенции, повикувајки се на локални медиуми, јавуваат дека НАТО трупите денеска го затвориле синот на Радован Караџиќ, Саша Караџиќ на Пале. Засега нема потврда од НАТО а не се знае ниту кои се обвиненијата за синот на Караџиќ. Радован Караџиќ, заедно со Ратко Младиќ се најбараните лица обвинети за воени злосторства во војната во босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG