Достапни линкови

Њујорк: Цената на нафтата над 61 долар


Цената на Барелот нафта по прв пат мина 61 долар на Њујоршката Берза за што придонесе извештајот за невремето во Мексиканскиот залив. Ркорд е постигнат и на Лондонската берза од 59,88 долари по барел за нафтата брент.
XS
SM
MD
LG