Достапни линкови

Техеран: Посета на ирачкиот министер за одбрана


Ирачкиот министер за одбрана Садун ал Далими денеска е во Техеран на разговори со неговиот ирански колега Али Шамкани. целта е започнување нова ера во односите меѓу двата соседа кои 8 години војуваа во 80-тите години на минатиот век.
XS
SM
MD
LG