Достапни линкови

Багдад: Ранет претставникот на Бахреин


Ирачката полиција соопшти дека денеска во Багдад е застрелан и полесно ранет преставникот на Бахреин Хасан ал Ансари. Полицијата во меѓувреме ја продолжува потрагата по киднапираниот дипломатски преставник на Египет кој требаше да стане прв амбасадор на една арапска држава во Ирак.
XS
SM
MD
LG