Достапни линкови

Бугарија: Најмалку три лица загинаа во поплави


Најмалку три лица го загубиле животот во поплавите во севро-источна Бугарија. Неколку илјади луѓе се евакуирани од Велико Трново, Стара Загора и Шумен каде што има поплавено десетина села и градови.
XS
SM
MD
LG