Достапни линкови

Тирана: Завршува кампањата за парламентарните избори


Во Албанија денеска завршува кампањата за парламентарните избори што ќе се одржат в недела. Двете најголеми партии, Социјалистите и Демократската партија, закажаа истовремени митинзи во Тирана, но на различни места. Соединетите Држави и Европската Унија повикаа на фер и демократски избори во Албанија, доколку сака напредок на патот кон НАТО и Европската Унија.
XS
SM
MD
LG