Достапни линкови

Брисел: Грците најмногу се жалат до ЕУ


Секој трет грк се жали пред Европската Унија и тоа најмногу поради работно правни и еколошки проблеми, се вели во истражувањето на Евро комисијата. Од 6500 жалчби кои секојдневно пристигнуваат во Брисел 2200 се од Грција.
XS
SM
MD
LG