Достапни линкови

Индија: 37 загинати во поплави


Триесет и седум лица го загубија животот во поплавите предизвикани од силни дождови во индиската држава Гуџарат. Само во изминативе 24 часа се евакуирани 30 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG