Достапни линкови

Ерусалим: Египет ќе набавува природен гас од Израел


Израел и Египет денеска потпишуваат договор со кој Египет ќе набавува природен гас од еврејската држава. Договорот е вреден околу две ипол милијарди долари. На договорот се гледа и како на политички чадор за потпишување низа други комерцијални договори кои следат подоцна.
XS
SM
MD
LG