Достапни линкови

Отава: Во Канада дозволен брак меѓу хомосексуалци


Канадскиот парламент го усвои законот со кој се дозволува склучување брак меѓу исто-полни парови. Со тоа, канада стана третата земја во светот, по Холандија и Белгија, во која се легализирани таквите бракови.
XS
SM
MD
LG