Достапни линкови

Авганистан: 17 американски војници загинаа во хеликоптерска несреќа


Американските сили соопштија дека 17 нивни војници биле во хеликоптерот кој вчера се урна во источен Авганистан, но оти нивната субина сеуште не е позната. Хеликоптерот пренесувал војници во рамките на операцијата против милитантите на Ал Киада во провинцијата Кунар. Одговорноста за соборувањето на американскиот хеликоптер ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG