Достапни линкови

Москва: Странски груи ги планирале настаните во Узбекистан за соборување на власта


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов денеска изјави дека Русија има информации оти минато-месечните нереди во узбекистанскиот град Андиџан биле планирани од странски групи со цел да бидат соборени властите во Узбекистан. Иванов, по средбата со претседателот на Узбекистан Ислам Каримов во Москва, додаде дека Москва знае како биле подготвувани нередите.
XS
SM
MD
LG