Достапни линкови

Техеран: Редоцна инспекција на иранските нуклеарни капацитети


Двајца инспектори на Меѓународната агенција за атомска енергија допатуваа во Иран во редовна инспекција на нуклеарните капацитети. Не е познато кои локации ќе ги посетат. Новиот ирански претседател Махмуд Ахамади-неџад изјави дека Иран нема да се откаже од својата нуклеарна програма за мирољубиви цели.
XS
SM
MD
LG