Достапни линкови

Вашингтон: Посета на германскиот канцелар Герхард Шредер


Германскиот кацелар Герхард Шредер допатува во Вашингтон, каде што во текот на денов ќе има средба со американскиот претседател Џорџ Буш. Двајцата лидери, како што е најавено, ќе разговараат за ситуацијата во Иран, Ирак, Авганистан, аспирациите на Германија за постојано место во Советот за безбедност, како и за кризата во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG