Достапни линкови

Багдад: Убиени четворица ирачки полицајци


Четворица ирачки полицајци се убиени, а 14 се поврдени во два одделни напада што се случија денеска во Багдад и во Мосул. Ирачката полиција соопшти дека непознати вооружени лица од автоматско оружје го убиле полицискиот полковник Ријад Абдел Карим пред неговиот дом во Багдад. Тројца полицајци се убиени, а 14 повредени во нападот врз полициската станица во Мосул.
XS
SM
MD
LG