Достапни линкови

Виена: Консултации на ОПЕК за запирање на растот на цената на нафтата


Претседателот на Организацијата на земјите извознички на нафта, Ахмад Ал Сабах изјави дека ги започнал консултациите со своите колеги за запирање на растот на цената на нафтата на светските берзи. Вчера барел нафта повторно се продаваше за 60 долари, а од почетокот на годинава, цената на нафтата се зголеми речиси за 40 насто.
XS
SM
MD
LG