Достапни линкови

Западен Брег: Израелската армија уапсила 14 припадници на Исламски Џихад


Израелската армија соопшти дека во акцијата на Западниот Брег, во изминатата ноќ уапсила 14 припадници на Исламски Џихад. Акцијата уследи откако беше пукано врз еден израелски тинејџер на окупираните територии.
XS
SM
MD
LG