Достапни линкови

Софија: Денеска парламентарни избори


Во Бугарија денеска се одржуваат парламентарни избори на кои свои кандидати за 240-те места имаат 22 партии и коалиции. Според последните истражувања, најголеми шанси за победа има Бугарската социјалистичка партија.
XS
SM
MD
LG