Достапни линкови

Индија: Над 530 загинати во поплави


Во поплавите во Индија загинаа над 530 лица а штетите се проценуваат на речиси 2, 5 милијарди долари, а од регионот во јужна Кина се евакуирани милион и 400 милиони луѓе, јави Хсинхуа. Само во изминативе неколку дена загинале речиси сто лица.
XS
SM
MD
LG