Достапни линкови

Техеран: Покрената истрага за 104 случаи на нарушување на првиот круг претседателски избори


Иранската новинска агенција јави дека биле покренати истраги за 104 случаи на нарушувања на првиот круг од претседателските избори и оти за 26 случаи осомничените биле уапсени. Меѓу притворените бил и, како што се вели, познат член на воена организација. Вториот круг од претседателските избори во Иран ќе се одржи утре, а најголеми шанси за победа има Хашеми Рафсанџани.
XS
SM
MD
LG