Достапни линкови

Лондон: Состанок на шефовите на дипломатиите на Г8


Главна тема на денешниот состанок во Лондон на министрите за надворешни работи на Групата 8 најразвиени земји во светот е блиско-источниот мировен процес. Се очекува извештај да поднесе Џејмс Волфенсон, кој сега е специјален пратеник за Блискиот Исток, како и американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, која деновиве беше во посета на регионот.
XS
SM
MD
LG