Достапни линкови

Пекинг: Најмалку 46 загинати во поплави


Како последица на тешките дождови што ја зафатија јужна Кина во изминативе неколку дена загинале 46 лица, јавија кинеските државни медиуми. Од Мај годинава до сега како последица на поплавите во Кина живото го загубија повеќе од 400 луѓе.
XS
SM
MD
LG