Достапни линкови

Авганистан: Убиени најмалку 40 милитанти во борби на југот од земјата


Американската војска во Авганистан соопшти дека во 11 часовни борби во јужниот дел на земјата се убиени најмалку 40 милитанти. Во борбите загинал и еден авганистански полицаец, а се ранети уште двајца, како и пет американски војници. Како што се јавува, американските сили во провинцијата Забул ги гонат остатоците од талибанците и борците на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG