Достапни линкови

Пекинг: Кинескиот претседател ќе учествува на самитот на Г8


Кинескиот претседател Ху Џинтао ќе присуствува на самитот на Групата 8 најразвиени земји во светот, што ќе се одржи во почетокот на наредниот месец во Шкотска, е потврдено денеска во Пекинг. На самитот се поканети и лидерите на така-наречените големи транзициони економии, Индија, Мексико, Бразил и Јужна Африка.
XS
SM
MD
LG