Достапни линкови

Техеран: В петок втор круг претседателски избори


Во Иран в петок ќе се одржи вториот круг од претседателските избори, откако исламскиот Заштитен Совет ги прогласи за конечни резултатите од првиот круг. Во трката останаа поранешниот претседател Хашеми Рафсанџани и конзервативниот градоначалник на Техеран, Махмуд Ахмадинејад.
XS
SM
MD
LG