Достапни линкови

Ерусалим: Средба Шарон - Абас


Палестинскиот лидер Махмуд Абас и израелскиот премиер Ариел Шарон денеска во Ерусалим разговараат за координирање на планираното израелско повлекување од Појасот Газа и од делови на Западниот Брег. Пред почетокот на самитот, израелските сили изутрината соопштија дека на Западниот Брег уапсиле околу 50 милитанти на Исламски Џихад кој ја презеде одговорноста за неколкуте напади врз израелци во последниве денови.
XS
SM
MD
LG