Достапни линкови

Шарм ел Шеик: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денска во Шарм ел Шеик со египетскиот претседател Хосни Мубарак разговараше за престојните претседателски избори во Египет, при што изјави дека е клучно тие да бидат фер и демократски. Мубарак се кандидира за петти мандат во избори на кои за прв пат ќе има повеќе од еден кандидат.
XS
SM
MD
LG