Достапни линкови

Јапонија: Серија од пет земјотреси


Серија од 5 земјотреси ја погодија Јапонија предизвикувајќи вознемиреност кај населението. Се проценува дека сеизмичката активност нема да предизвика појава на разурнувачите цунами бранови.
XS
SM
MD
LG