Достапни линкови

Арбил: Најмалку 20 загинати во напад на бомбаш самоубиец


Најмалку 20 лица загинале, а над 50 се повредени во Арбил на северот на ирак каде што бомбаш самоубиец активираше експлозив во близина на група курсисти за ирачката сообраќајна полиција. Во напад во Багдад пак се убиени најмалку 5, а се ранети 20 тина ирачки полицајци. Во серијата вчерашни напади во Ирак загинале 30 луѓе.
XS
SM
MD
LG