Достапни линкови

Њујорк: Нов рекорд на цената на нафтата на светските берзи


Цената на суровата нафта денеска достигнаа нов рекорд на азиските берзи продавајки се за повеќе од 59 долари за барел. Според аналитичарите, причини се загриженоста околу тоа дали светските капацитети се доволни и безбедноста во Нигерија најголемиот африкански производител на нафта.
XS
SM
MD
LG