Достапни линкови

Тикрит: Три лица загинаа во самоубиствен напад


Најмалку три лица загинаа, а 13 повредени во последниот самоубиствен напад во Ирак што се случи во градот Тикрит. Најмалку двајца од загинатите се ирачки војници што биле на контролен пункт кога бомбашот самоубиец го активирал експлозивот во својот автомобил. Во меѓувреме, американската војска соопшти дека најмалку 50 милитанти се убиени во битките на ирачко – сиријската граница.
XS
SM
MD
LG