Достапни линкови

Бејрут: Последен круг од изборите


Денеска во Либан се одржува последниот круг од изборите за останатите 28 места во парлементот. Според првичните извештаи, одзивот на гласачите е висок. Главната анти сиријска алијанса, предводена од синот на убиениот поранешен премиер Рафик Харири, треба да освои најмалку 21 место за мнозинство во парламентот.
XS
SM
MD
LG