Достапни линкови

Њујорк: Цената на нафтата на рекордно високо ниво


Цената на нафтата достигна рекордна вредност од 58, 47 долари за барел на Њујоршката берза. Како причини се наведуваат недостигот од рафинериски капацитети и заканите од исламските милитанти по капацитетите во Нигерија.
XS
SM
MD
LG