Достапни линкови

Москва: Потпретседателот на руската Дума Владимир Литвинов пронајден мртов


Руските новински агенции јавија дека заменикот преседател на Руската Дума Владимир Литвинов е пронајден мртов во реката Дон во провинцијата Ростов. Тој таму имал семејна куќа. Засега нема никакви изјави за причините на смрта на Литвинов кој беше и член на владеачката Обединита Русија.
XS
SM
MD
LG