Достапни линкови

Ерусалим: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс пристигна во Израел каде што ќе има разговори со израелските и палестинските лидери. Рајс изјави дека ќе бара подобра координација од двете страни во врска со планираното изралско повлекување од Газа во август годинава. Рајас во рамјкитѕе на турнеата ќе ги посети и Јордан, египет и Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG