Достапни линкови

Багдад: Голема офанзива на американските сили против ирачките бунтовници


Американските сили во Ирак соопштија дека започнале нова голема офанзива против бунтовниците во близина на границата со Сирија. Во акцијата учествувале околу илјада маринци и ирачки војници.
XS
SM
MD
LG