Достапни линкови

Пјонгајг: Средба на претседателот на Северна Кореа со високи претставници на Јужна Кореа


Северно-корејскиот лидер Ким Јонг Ил денеска во Пјонг-Јанг имал средба со високи официјални претставници на Јужна Кореја, јавуваат агенциите. Нема никакви детали од разговорите. Северна Кореја и натаму одбива да се врати на 6-партитните преговори за нејзината нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG