Достапни линкови

Вашингтон: Египет треба да стори многу повеќе за напредок во демократијата


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс оцени дека Египет треба да стори многу повеќе од планираните повеќе-партиски претседателски избори за да има напредок во демократијата во таа земја. Рајс денеска заминува во турнеја на Блискиот Исток, при што ќе ги посети Израел, Западниот Брег, Јордан, Египет и Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG