Достапни линкови

Вашингтон: Продолжува посетата на Илинка Митрева


Министерката за надворешни работи на Македонија Илинка Митрева која престојува во посета на Соединетите Држави гои оцени за конструктивни разговорите со американскиот државниот секретар Кондолиза Рајс и со потсекретарот за политички прашања Николас Барнс. Таа додаде дека Рајс и Барнс оцениле оти Македонија е на вистинска патека и претставува успешна приказна во регионот.
XS
SM
MD
LG