Достапни линкови

Москва: Двајца работници настрадаа во експлозија


Двајца работници настрадаа во експлозијии во складиште на нафта во Могинск 70 километри од Москва. Околу 300 лица се евакуирани, а пожарникарите 5 часа го гаснеле пожарот. Според првичните информации причина за пожарот кој избувнал во лабараторијата е техничка грешка.
XS
SM
MD
LG