Достапни линкови

Виена: ОПЕК треба да дискутира за стабилизирање на цената на нафтата


Министрите за нафта на ОПЕК денеска треба да дискутираат за стабилизирање на цените на нафтата поради и натаму високата цена од 55 долари за барел на Њујоршката Берза. Се предлага зголемување на дневното производство за половина или милион барели.
XS
SM
MD
LG