Достапни линкови

Шефилд: Состанок на министрите за правда и внатрешни работи на Г8


Во рамките на подготовките на самитот на Ге- 8 кој треба да започне на 2 јули, денеска во Шефилд – Британија се состануваат министрите за правда и внатрешни работи на 8 –те најразвиени земји. Тема на состанокот е безбедноста и борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG