Достапни линкови

Брисел: Баросо повика на паиза на ратификациониот процес за Уставот


Претседателот на Европската Комисија Хозе Мануел Баросо во интервју за ТВ Франс 3 повика на пауза на ратификациониот процес за европскиот устав. Повикот на Баросо доаѓа пред утрешниот самит на Унијата кој треба да се фокусира врз кризата предизвикана од референдумското отфрлање на уставот во Франција и Холандија, поврзано и со новиот буџет за периодот 2007 – 2013 година.
XS
SM
MD
LG