Достапни линкови

Техеран: Серијата бомбашки напади нема да влијае врз претседателските избори


Иранскиот претседател Мохамед Капатми изјави дека серијата смртонисни бомбашки напади во Иран нема да влијае врз претседателските избори кои треба да се одржат оваа недела. Иранските власти во меѓувреме не дадоа информации за идентитетот на 6 уапсени лица попврзани со нападите во кои вчера загинаа 9 лица.
XS
SM
MD
LG