Достапни линкови

Багдад: Најмалку 23 лица загинаа во серија бомбашки напади


Најмалку 23 лица загинаа, а 50-тина се повредени во денешната серија бомбашки напади во Ирак, јавија агенциите. Во Киркук пред една банка чекајки за плаќање загинаа 18 лицам, а експлозијата се случи пред изборот на курдскиот лидер Масуд барзани за регионален претседател на три провинции во северен Ирак. Во Бакуба од друга страна во бомбашки напад врз патрола загинаа 5 ирачки војници.
XS
SM
MD
LG